Austin Dillon hivatalosan megszerzi a Busch Pole díjat Chicagolandban

JOLIET, Ill. – Austin Dillon megszerezte harmadik Busch Pole díját a Monster Energy NASCAR Cup Series szezon szombat este Chicagoland Speedway, a No.3 Richard Childress Racing Chevrolet kiküldetés sebessége 176.263 mph körül 1,5 mérföldes pályán.

Kevin Harvick a szezon ötödik első sorában indul a 4.számú Stewart-Haas Racing Forddal. A Sunoco az Év Újonca jelöltje, Dillon RCR csapattársa, Daniel Hemric volt a harmadik leggyorsabb, a hétszeres Kupabajnok Jimmie Johnson a negyedik, Kurt Busch pedig az ötödik lesz a rajtrácson.

összefüggő: kvalifikációs eredmények | teljes vizsgálati jelentés

a kvalifikációs sorrend ideiglenes volt a verseny előtti ellenőrzésig vasárnap reggel, amelyen Dillon autója elhaladt. Összességében a másik 37 autó közül 36 átment az ellenőrzésen, Matt Tifft 36.számú Fordja volt az egyetlen hiba. A pole-győzelem az ígéret lehetséges jele volt Dillon számára, a 2018-as Daytona 500-as győztes számára, aki az elmúlt négy futamon nem ért el top-20-as helyezést, és ebben az évben összesen csak egy pár top-10-es helyezést ért el. A pole pozíció, Dillon elismerte, egy kicsit kellemes meglepetés volt ahhoz képest, ahol korábban szombaton futott a gyakorlatban.

“általában nem látni, hogy egy srác, aki mindkét edzésen 21.és 25. volt, felugrik a pole-ra, de a második edzésen nagyon magabiztosnak éreztem magam az autónkban” – mondta Dillon. “Amikor feltettük a matricákat (gumikat), túl alacsony volt az autónk. A pályán voltunk. Tehát a sebességünk nem volt ott emiatt. Biztos voltam benne, hogy az autónk jó és jól vezet. Le kellett jönnünk a pályáról, és nagyon gyorsan mentünk. Jó kör volt.”

tovább: Chicagoland hétvégi menetrend

csapattársa, Hemric ugyanolyan lelkes volt. A harmadik hely a karrier legjobb kezdete a 28 éves elsőéves Kupavezetőnek.

“mindannyian élvezzük ezeket a helyeket, ahol megpróbálhatunk kis előnyöket találni a hétvégén, az edzéseken és az időmérőn, hogy megpróbáljunk tárcsázni az autóban, hogy legyen némi sokoldalúság” – mondta Hemric. “Ha ezt meg tudod csinálni, és megtartod a tapadást, akkor több lehetőséget kapsz a mozgásra.

“nagy rajongója vagyok ennek a helynek és nagy rajongója vagyok az összes ilyen számnak. Izgatott vagyok a Camaro ZL1-es sebességünk miatt, és remélhetőleg ez jelzi, hogy mi vár ránk a versenyen.”

Johnson a legjobb rajtját fogja elérni, mióta két hónappal ezelőtt megszerezte a pole pozíciót Texasban, Busch pedig hasonlóan jól fog rajtolni, mióta áprilisban megnyerte a külső pole-t Bristolban.

Michael McDowell, aki a hetedik helyről indul, megszerezte a legjobb rajtot a 34.számú első sorban Motorsport Ford ebben a szezonban.

a címvédő Kyle Busch a 17. leggyorsabb volt az időmérőn, egy pozícióval megelőzve Joe Gibbs Racing csapattársát és a 2019-es négyszeres győztes Martin Truex Jr. – t