Austin Dillon oficiálně zajišťuje Busch Pole Award v Chicagolandu

JOLIET, nemocný. – Austin Dillon získal své třetí ocenění Busch Pole v sezóně Monster Energy NASCAR Cup Series v sobotu večer na Chicagoland Speedway, jeho č. 3 Richard Childress Racing Chevrolet zveřejnil rychlost 176.263 mph kolem 1.5-mile track.

Kevin Harvick začne druhý, jeho pátý start v první řadě sezóny v závodním Fordu č. 4 Stewart-Haas. Nováček roku Sunoco, Dillonův týmový kolega z RCR Daniel Hemric byl třetí nejrychlejší, sedminásobný šampion poháru Jimmie Johnson byl čtvrtý a Kurt Busch bude na roštu pátý.

související: kvalifikační výsledky / úplná inspekční zpráva

kvalifikační objednávka byla prozatímní až do nedělní kontroly před závodem, kterou Dillonovo auto prošlo. Celkem 36 z dalších 37 vozů prošlo kontrolou, přičemž jediným neúspěchem byl Ford číslo 36. Vítězství v pólu bylo možným znamením slibu pro Dillona, vítěze 2018 Daytona 500, který v posledních čtyřech závodech neměl Top-20 a letos má celkem jen pár top-10. Pole position, Dillon připustil, bylo trochu příjemným překvapením ve srovnání s tím, kde běžel v tréninku dříve v sobotu.

„obvykle nevidíte chlapa, který byl 21. a 25. v obou trénincích, vyskočil na tyč, ale ve druhém tréninku jsem se cítil opravdu sebevědomě v našem autě,“ řekl Dillon. „Když jsme si nasadili samolepky (pneumatiky), měli jsme auto příliš nízké. Vyráželi jsme na trať. Takže naše rychlost tam kvůli tomu nebyla. … Cítil jsem jistotu, že naše auto bylo dobré a jízda dobrá. Potřebovali jsme se dostat z trati a povedlo se a jeli jsme opravdu rychle. Bylo to dobré kolo.“

více: Chicagoland víkendový plán

jeho spoluhráč Hemric byl stejně nadšený. Třetí místo je pro 28letého jezdce prvního ročníku Poháru nejlepším startem v kariéře.

„všichni jsme rádi, že přijedete na tato místa, kde se můžete během víkendu pokusit najít malé výhody, tréninky a kvalifikaci, abyste se pokusili vytočit ve svém autě, abyste měli nějakou všestrannost,“ řekl Hemric. „Pokud to dokážete a udržíte přilnavost, dává vám více příležitostí k pohybu.

“ jsem velkým fanouškem tohoto místa a velkým fanouškem všech takových skladeb. Jsem nadšený z naší rychlosti v našem Camaro ZL1 a doufejme, že je to známka toho, co přijde v závodě.“

Johnson bude dělat jeho nejlepší start od vítězství pole position v Texasu před dvěma měsíci a Busch bude podobně dělat jeho nejlepší start od vítězství vnější pól v Bristolu v dubnu.

Michael McDowell, který odstartuje ze sedmé pozice, získal v této sezoně nejlepší start v motoristickém Fordu č. 34 v přední řadě.

obhájce vítěze závodu Kyle Busch byl 17. nejrychlejší v kvalifikaci, o jednu pozici před svým spoluhráčem Joe Gibbs Racing a čtyřnásobným vítězem závodu 2019 Martinem Truexem Jr.