Broda jest bardziej przerażająca

po obezwładnieniu sieci w poniedziałek, James Harden został zapytany, jak Rockets zdołali przegrać tylko jeden mecz w listopadzie, z jeszcze jednym do rozegrania. – Nie wiem-powiedział Harden. Zatrzymał się na chwilę, dał szybkie boczne oko, a następnie kontynuował: „rób to dalej.”Koniec wywiadu.

przetłumaczymy to, co chciał powiedzieć Harden: mamy drugie miejsce w ataku, siódme w obronie, Chris Paul prowadzi naszą drugą jednostkę, a ja jestem MVP.

The Harden Show to najlepszy program w telewizji. Broda wycofuje się z obrońców, opróżnia sporne 3s, bicze podchodzą do narożnych 3S, rzuca LOB dunks i sprawiają, że wszystko wygląda tak łatwo. „W zeszłym roku, myślałem, że był niewiarygodny,” D ’ Antonio powiedział niedawno. „Nie wiem, kim jest w tym roku. Poszedł na wyższy poziom.”

wydajność punktowa Hardena jest najwyższa, ponieważ był trzecim kołem w Oklahoma City. Średnio 31,7 punktu przy 56,3 procentach efektywnej bramki. Jedynymi graczami, którzy mają średnią 30 z eFG, są Kareem Abdul-Jabbar, Adrian Dantley, Karl Malone i Stephen Curry. Jego sezon to dopiero 20 meczy, ale Harden już przeszedł Super Saiyan z takimi ruchami:

Harden na pewno wygląda na to, że skręci za róg i przebije farbę. Fakt, że jest w stanie bezproblemowo cofnąć się i wystrzelić trójkę, która ledwo łaskocze siatkę, jest wyjątkowy. 28-latek trafił 21 ze swoich 38 step-back ’ ów w tym sezonie i równie niesamowite 13 z 29 pull-upów. Harden powiedział niedawno, że uderzanie twardych, kwestionowanych skoczków było dla niego obszarem zainteresowania tego lata. Praca, którą włożył, jest widoczna z tego, jak płynnie porusza się po obwodzie.

Harden uruchamia 11.1 3s na mecz i uderza je na 40.7%, ale jego gra to oczywiście coś więcej niż skoczkowie. Jest jednym z liderów NBA w tańczeniu do farb, punktowaniu i rysowaniu faulów. Tego lata stracił około 12 funtów i wygląda jeszcze bardziej dynamicznie atakując koszyk.

Oto Harden wyzwalający Shammgod Drybling prosto w Eurostep. Używa swojego hipnotycznego uchwytu, aby dostać się na pas, a kiedy to robi, upewnia się, że rozłoży piłkę wokół. Harden zajął 9.8 asyst na mecz w systemie D ’ Antonio, drugie miejsce w NBA za tylko CP3.

we wtorek Stephen A. Smith nazwał Hardena „spadkobiercą” Kobe Bryanta. Co jest dziwne-Kobe nie podał piłki i nie zbliżył się do punktacji na poziomie skuteczności Hardena. Harden to jego własny rodzaj specjalności, a to sprawia, że jest idealnym graczem, aby zasilić piękną drużynę dark twisted fantasy Mike 'a D’ Antonio i Daryla Moreya. 16-4) i notowania netto (10,5). A jednak wydaje się, że nawet nie grają na szczycie. Paul zagrał tylko w sześciu meczach. Clint Capela wydaje się być coraz lepszy. D ’ Antoni nadal bawi się rotacjami, aby jak najlepiej zintegrować nowicjuszy Luca Mbah a Moute i P. J. Tuckera z powracającymi Erikiem Gordonem i Ryanem Andersonem. Houston jest na doskonałym początku, ale może być jeszcze lepiej.

Paul ma 65 asyst i tylko siedem obrotów do tej pory w tym sezonie, a tylko osiem asyst będzie twardnieć. To dlatego, że Paul zagrał tylko 108 ze swoich 167 minut u boku Hardena. D ’ Antoni wciąż wymyśla sposoby, aby zmaksymalizować swoje dwie gwiazdy, gdy dzielą podłogę. Kiedy są sami, to proste: Harden wykonuje podwyższoną wersję tego, co zrobił w zeszłym sezonie; a kiedy jest poza, Paul wsuwa się w tę główną rolę. D ’ Antoni wyeliminował Paula z gry w połowie pierwszej i trzeciej kwarty. Następnie, po około pięciu minutach Harden Ball, Paul zaklął Harden aż do połowy drugiej i czwartej kwarty. Paul robi sobie krótką przerwę, zanim zamkną każdą połowę razem. To doskonały sposób na zataczanie minut. W rezultacie obrona ławki jest zmuszona zatrzymać jednego z największych strażników punktowych stulecia i zmierzyć się z całkowitą próbą obrony. Wszystko wskazuje na to, że Rockets przewyższają drużyny o 41,7 punktu na 100 punktów, gdy Paul jest na podłodze bez Hardena. D ’ Antoni miał to na myśli mówiąc, że Rockets dostaną 48 minut gry w Hall of Fame point guard.

celem jest teraz rozwijanie chemii i znajdowanie najlepszych zagrań, A D ’ Antonio trzymał swoich Superstar point guards w meczach, w których rakiety mają duże prowadzenie, aby nawiązać więcej relacji na boisku. Czerwonym mięsem ofensywy Houston jest pick-and-roll: 37 procent ich dobytku pochodzi z PNR, co jest piątą najwyższą częstotliwością ligi, na synergię. Ale widzieliśmy już kilka wskazówek, czym mogą się stać, gdy uruchamiają różne rodzaje zestawów.

drużyny dostają otwarte strzały, gdy zarówno piłka, jak i ciała poruszają się. Przekaz od Paula do Hardena łączy się prosto w podwójny ekran z capelą pokazującą człowieka Paula, a Paul pokazujący Hardena. to stawia obronę na piętach, a to skutkuje całkowicie otwartą 3 dla Paula. Lepsza obrona będzie przygotowana do obrony takich zagrań, ale posiadanie dwóch graczy o wysokim IQ z możliwością wykonania tak wielu drugorzędnych opcji, które pochodzą z tego wyglądu, musi być ekscytujące dla D ’ Antonio i sztabu szkoleniowego. Nawet jeśli Paul zostanie osłonięty, atakuje obrotową obronę, co może prowadzić do otwartych strzałów dla strzelców punktowych lub innego podania z powrotem do Hardena.

Houston prowadzi również fascynujące rzeczy, gdy Harden nie jest nawet na podłodze. Oto spojrzenie, że rakiety uruchomić kilka, Z Anderson lub innego przodu ustawienie ekranu w dół dla Hardena lub Gordona.

znowu są opcje. Harden lub Gordon mogą otrzymać piłkę i wystrzelić 3, ale nie zawsze ją otrzymują. Tym razem Anderson dostaje piłkę, więc CP3 sprintuje do narożnika. Paul może wziąć 3, ale ponieważ obrona się obraca, on jeździ. Tam Houston cię zniszczy. Gordon jedzie do wiadra i zdobywa punkty. Harden byłby jeszcze bardziej zabójczy w tym scenariuszu.

wykroczenia D ’ Antonio nie muszą być jednak tak skomplikowane. Siedem sekund lub mniej jest nadal skuteczne. Tutaj Tarik Black ustawia ekran dla Hardena, zanim Paul przekroczy pół boiska.

czas jest nieco opóźniony w następnym klipie, ale odwraca role Hardena i Paula.

Paul nie trafia na 3, ale strzelanie z ekranów to dla niego coś nowego po latach dominacji nad piłką. W ciągu ostatnich czterech sezonów w Los Angeles, Paul zdobył 45 procent z 1,2 catch-and-shoot 3s na mecz (w tym playoffs). Jeśli CP3 może zacząć wysysać 3S z ekranów nawet blisko poziomu Hardena i Gordona, to czyni atak o wiele bardziej dynamicznym. Na razie fajnie było patrzeć, jak Paul wyłamuje się z życiowego nawyku życia w środku pasma. Ponad 25 procent strzałów Paula pochodziło z głębokiego środka w każdym sezonie jego kariery, na czyszczenie szyby; w tym sezonie to tylko 9 procent. Bierze więcej trójek niż kiedykolwiek teraz, gdy gra razem z kolegą z drużyny, który może go nakarmić tymi strzałami.

Jego wskaźnik zużycia spadł z 34,1% w zeszłym sezonie do … Użycie Hardena wzrosło do 36 procent, nawet z Paulem w fold. Duża część tego jest wynikiem, że Paul nie zagrał w 14 meczach. Ale nawet gdy Paul jest na boisku, użycie Hardena wynosi 32,4, za NBA.com/stats. mimo, że sezon Hardena był imponujący, Houston musi pomyśleć o tym, aby go nieco bardziej wzmocnić, aby był w stanie utrzymać tę heroiczną grę w starciach big-boy podczas sezonu regularnego i postseason.

prawdziwe testy przyjdą w grudniu, kiedy Houston zmierzy się z San Antonio i Oklahoma City. W playoffach w zeszłym sezonie Harden był ograniczony, gdy Spurs i Thunder umieścili na nim większych, dłuższych obrońców, przeszli przez ekrany i zwabili Hardena w wycofujący się ochraniacz obręczy z pomocnikami obrońców. Teraz Harden będzie miał własną pomoc.

obrona może przełączać ekrany przed pick-and-rollami (tak jak Denver przeciwko Paulowi), zmuszając Rakiety do izolowania. Ale teraz rakiety nie będą opierać się tylko na Hardenie. Mają Paula. Tutaj, Paul rysuje Masona Plumlee na przełączniku. Grają trochę shake-and-bake aż twardnieje na otwartym 3. Rakiety nie musiały wiele z tego robić, ponieważ ich zwycięstwa były tak krzywe. Ale ten czas nadejdzie.

Po drodze pojawią się wyzwania. Kluczem jest budowanie i dodawanie kolejnych warstw na fundamencie, który położył występy Hardena na poziomie MVP.