Kurt Busch vyhrává Busch Pole Award pro Coca-Cola 600

Kurt Busch vyhrál Busch Pole Award pro Coca-Cola 600 V neděli na Charlotte Motor Speedway. Busch otočil kolo 181.269 mph kolem 1,5 míle trati v No. 1 Chip Ganassi Racing Chevrolet. To bylo rychlejší než Jimmie Johnson, který skončil druhý s maximální rychlostí 181.214 mph v No.48 Hendrick Motorsports Chevrolet.

pro Busche to byla jeho 28. Cena Busch Pole v sérii NASCAR Cup a jeho první pole na Charlotte Motor Speedway.

Chase Elliott, Matt Kenseth a Tyler Reddick zaokrouhlili první pětku, vše v Chevroletech.

související: Plná startovní sestava

“ jsem tak hrdý na (šéfa posádky) Matta McCalla a na všechny naše lidi a na to, jak musíme právě teď komunikovat, a dostat se přes všechno, pokud jde o ty detaily na poslední chvíli a ty jemné úpravy,“ řekl Busch. „Ale, páni, jaká brigáda Chevrolet vpředu. To je docela sladké!“

obhájce vítěze Coca-Cola 600 Martin Truex Jr. se postaví na osmé místo v závodě Toyota č. 19 Joe Gibbs Racing. Truexův spoluhráč a obhájce poháru série Kyle Busch začne 11. V Toyota č. 18 JGR.

Matt DiBenedetto narazil do zdi vycházející z turnu 4 v závodním Fordu č. 21 Wood Brothers. DiBenedetto se kvalifikoval na 33. místo, ale šel do záložního vozu.

Aric Almirola se také otočil z turnu 4, ale nezdálo se, že by poškodil č. 10 Stewart-Haas Racing Ford natolik, aby šel do zálohy. Almirola, který nepostoupil z kvalifikace, bude startovat jako poslední.

Zelená vlajka pro nedělní Coca-Cola 600 je naplánována na 6: 28 odpoledne. ET s pokrytím na FOX, PRN a SiriusXM NASCAR Radio.