Hlavní stránka

maskovat

v sezóně, která bude vypadat jinak na tolika úrovních, bude snad nejviditelnějším znakem protokolů COVID, alespoň na poli soutěže, ve volejbalu, protože hráči nosí masky během zápasů. Trenéři a školy s touto změnou souhlasili, když byla sezona v ohrožení.

Národní federace středoškolských sportů (NFHS) označuje volejbal jako“ mírné riziko „s hvězdičkou, která označuje sport ,který“ by mohl být potenciálně považován za „nižší riziko“ s vhodným čištěním zařízení a použitím masek účastníky.“Connecticutské ministerstvo veřejného zdraví označilo vnitřní volejbal za vyšší riziko. Přidání masek do rovnice vedlo ke schválení CIAC pro rok 2020 a mnoho trenérů uvedlo, že netrvalo dlouho, než se hráči přizpůsobili změně.

VEZMĚTE TO VENKU?

spolu s nošením masek bylo jedním z úvah o přesunu volejbalu ze seznamu rizikovějších sportů Connecticutu hrát hry venku, spíše než uvnitř, kde je šíření viru pravděpodobnější. Mnoho týmů začalo trénovat a běhat venku, ale narazilo na potíže.

„nemáme správné vybavení pro děti, aby byly venku,“ řekl sportovní ředitel Norwalk Doug Marchetti během preseason. „Pokud byste mi řekli, abych zavedl herní standardy tělesné výchovy pro univerzitní volejbalový program, síť se potenciálně prohýbá a kdo ví, jakou kvalitu standardů budou používat? Pro volejbalového trenéra je velmi obtížné sestavit soupisku hrající na nestandardním vybavení na potenciálně nestandardním povrchu.“

s přidáním masek během her se drtivá většina škol přesunula zpět dovnitř.

Obrázek 1 z 6

noví Kanaánští volejbalisté nosí masky, zatímco čekají na podání během pátečního tréninku.

fotografie: Dave Stewart / Hearst Connecticut Media
Obrázek 2 z 6

Trumbull slaví poté, co v sobotu ve východním Havenu vyhrál mistrovství státu ve volejbalu třídy LL girls proti Westhill. Příběh na straně A7.

obrázek 3 z 6

Barlow Kayleigh Emanuelson jde na výstřel během turnaje CIAC ‚ s Early Season Block Party volejbalového turnaje v CT Sports Center v Woodbridge v 2019.

obrázek 4 z 6

volejbalový tým Seymour slaví poté, co získal bod během čtvrtého setu v šampionátu CIAC třídy M na East Haven High v 2019. Seymour porazil Watertown, 3-1, a opakoval se jako státní šampióni.

obrázek 5 z 6

volejbalový tým Stamford girls trénuje venku a zároveň se distancuje na hřišti univerzitního softbalu školy během prvního týdne kondicionování a cvičení v kohortách v září.

obrázek 6 z 6

Guilford volejbalový tým slaví vítězství v mistrovství SCC poté, co porazil Shelton v 2019.

školy New Haven Hillhouse, Wilbur Cross a Career však spolu s Branfordem nebudou pořádat vnitřní zápasy. Od úterý, do plánu CIAC nebyly přidány žádné venkovní hry.

co by mohlo být pro GUILFORD

Guilford měl sezónu na zapamatování v roce 2019, celkově 23-4, dosáhl titulu třídy L a zachytil svůj první šampionát SCC za 25 let, když překonal Sheltona v pětisetovém thrilleru.

vzhledem k tomu, že se většina seznamu vrací, včetně hráče SCC roku Emmy Applemanové, kterou mnozí považovali za nejlepšího hráče v Connecticutu, stejně jako All-State libero Juliet Young, byl Guilford v této sezóně připraven na státní titul. Tato naděje prošla deskami se zrušením letošních podzimních turnajů CIAC, a Guilford se místo toho vyrovná s pěti dalšími týmy v divizi SCC-C.

“ myslím, že je v našich myslích, že bychom měli další skvělou sezónu, a tento rok by se k tomu mohl hodit,“ řekl trenér Laura Anastasio. „Všichni se snažíme soustředit na to, jak vypadá sezóna, a stanovit cíle toho, co tato sezóna přináší.“ Doufáme, že existuje nějaký typ turnajových zkušeností, které skutečně vytvářejí některé konkurenční výzvy.“

dynastie na pauze

s regionálním členěním a bez oficiálně naplánovaných „turnajových zážitků“ může několik dynastií čekat na další tituly.

v SWC, Joel Barlow pracuje na běhu osmi po sobě jdoucích ligových šampionátů, který byl prodloužen o pět set vítězství nad Masuk v loňském finále. Falcons mají v pouzdře na trofej také plaketu šampionátu CIAC třídy l z roku 2018.

Lyman Memorial z ECC zopakoval jako šampióni třídy S S zametáním Hale-Ray ve hře o titul loni na podzim a objevil se ve finále po dobu pěti let v řadě.

Seymour, který porazil Waterford opakovat jako mistr třídy M v 2019, vyhrál státní tituly ve třech z posledních čtyř let, a RHAM pracuje na sérii čtyř po sobě jdoucích šampionátů CCC, zatímco také vyhrál tři státní koruny od 2013.

Trumbull vyhrál dva šampionáty za tolik let, přičemž titul FCIAC v roce 2018 a Mistrovství třídy LL v loňském roce.

pokud bude letos postseason, bude zahrnovat více regionálních akcí, které omezí cestování a pomohou zabránit šíření COVIDU. Situace, jak se letos běžně slyšelo, je “ tekutý.“

FCIAC načten

s konferenčním play out a regionálními lusky, týmy nebudou čelit některým známým tvářím. Zatímco soupeření hry založené na geografii jsou stále na programu, nebudeme mít šanci vidět hry mezi některými z trvalých nejlepších týmů FCIAC, jako Trumbull a Westhill, kteří se střetli v loňském ročníku třídy LL titul zápas.

je to nešťastné, protože liga má extrémně silnou vracející se třídu seniorů a je velmi hluboká s uchazeči.

stále existuje několik soutěží s pocitem play-off. Například, Trumbull, s vracejícími se hvězdami Ali Castro a Bailey Cenatiempo, se ve východní divizi vyrovná s bránícím šampionem Fciac Ludlowe, zatímco Westhill, Finalista v loňských konferenčních a státních turnajích, bude čelit silné opozici Greenwich, Darien a New Canaan, spolu se svým tradičním soupeřem Stamfordem.